luni, 17 februarie 2025
-0.5 C
Buzău

România

-0.5 C
Buzău
luni, 17 februarie 2025
-0.5 C
Buzău

Revoltă la Focșani. Cristi Misăilă a pus taxă pe...

O taxă specială introdusă de primarul Cristi Misăilă la Focșani a creat revoltă în rândul localnicilor: impozitul pe iluminatul public. Mulți locuitori consideră taxa abuzivă,...
Ești aiciDezvăluiriOana Lovin, contestatara lu' sparanghel. Despre zilele negre și nopțile albe ale...
George Lixandru
George Lixandruhttps://expresssud-est.ro
Sunt mândru, ăsta este Oscarul meu! E grozav să trăiesc într-un județ pesedizat, iar niște imbecili, Dumnezeu știe de ce, să considere că, dacă nu sunt cu PSD, nu merit să fiu, sanchi, cineva!

Despre Express Sud-Est


New York Times: „Cine sunt băieții ăștia? Niște mâzgălitori obosiți de pe net?”
The Guardian: „Nu am auzit niciodată de Express Sud-Est. Nu ne interesează.”
Le Monde: „Ăștia care scriu sunt români? Ce au furat?”

Ooof, viața mea...

Oana Lovin, contestatara lu’ sparanghel. Despre zilele negre și nopțile albe ale unei videochatiste

De ce e bine, totuși, să purtăm mască? Pentru că are avantajele ei indubitabile, chiar dacă nu crezi în noul coronavirus: sunt șanse mai reduse să te recunoască lumea care te știe, de exemplu, de pe site-urile pentru adulți, unde te mângâi, îți bagi erotic deștele pe gât până la epiglotă, dansezi cu popoul la cameră sau îți dezgolești sânii, trăgându-te apoi nemilos de sfârcuri. Eviți astfel să ți se spună că ești ipocrită când vorbești despre familia tradițională, credință, valori creștine, troițe, bunul Dumnezeu etc.

Un necaz de genul ăsta a pățit Oana Lovin, una dintre cele mai vocale participante la protestele recente din Piața Victoriei, informează jurnaliștii de la site-ul podul.ro.

„Orbitorul” Mircea Cărtărescu. Cât a plătit statul român pentru a-l gonfla pe veșnicul candidat la Nobel?

Mai exact Oana Lovin, domnișoara care a adus un mănunchi de sparanghel în fața guvernului, în semn de protest pentru restricțiile impuse de autorități care ar fi făcut însă excepție pentru lucrătorii tocmiți să adune sparanghel pe pământ nemțesc în plină pandemie.

Mai mulți domni care o știu pe domnișoara Lovin de pe camwhoresbay – un site unde tinere studioase și religioase, cu puternice convingeri democratice, stimulează dorințele sexuale ale dereglaților, pardon bărbaților, – au rămas destul de mirați când au văzut noua ipostază de pioasă protestatară a Oanei Lovin.

Constantin Toma, ia-ți labele de pe buzunarele mele!

„Pentru că tot a fost ieri ziua internațională a familiei, m-am gândit să vorbim puțin despre familia tradițională românească care e într-o stare de degradare și m-am tot întrebat de ce”, spune Oana Lovin pios, plescăind și pocnind din degete, într-o filmare realizată în interiorul troiței din satul bunicilor, bulversându-și complet publicul videochatist. Video AICI.

Nu pune nimeni în discuție dreptul videochatistelor, damelor de companie sau chiar al fetelor de pe șoseaua de centură de a protesta și de a se exprima liber.

Problema apare când dau lecții de morală, critică apucături pe care ele însele le practică sau când, din motive de informare superficială pentru că nopțile sunt nedormite și trudite pentru pâinea de toate zilele, aceste cetățene egale în drepturi cu restul cetățenelor incită poporul să nu poarte mască, să se pupe și îmbrățișeze în plină epidemie de SARS-Cov-2. Comit practic ce autoritățile considerau până în urmă cu câteva zile „zădărnicirea combaterii bolilor” (articol din Codul Penal, de altfel) amendând și întocmind dosare penale în acest sens.

UPDATE: Oana Lovin, reacție după ce s-a aflat că face videochat

După ce mai multe voci au criticat gestul ei de a aduce sparanghel la protest, iar unii români din străinătate au considerat acest gest unul jignitor, luni internetul a fost invadat cu filmulețe ale Oanei Lovin făcând videochat.

Cu impertinența oricărei fufe promovate de PSD, videochatista ripostează și promite pe o rețea de socializare că va continua să facă „zile negre și nopți albe”, postării fiindu-i atașată și o fotografie a poetului Nicolae Labiș. 

„Pour les connaisseurs.
Promit să vă fac în continuare zilele negre și nopțile albe.
Somn ușor”, scrie Oana Lovin pe Facebook.

Cui, Oano, cui?

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturați, cu un Like, comunității de cititori de pe pagina noastră de Facebook.

Întrucât suntem CENZURAȚI pe FACEBOOK, ne poți urmări investigațiile și reportajele și pe GoogleNews. Nu te costă nimic, dar ajuți astfel niște ziariști idealiști care se încăpățânează, încă, să creadă că își pot face meseria fără patroni și fără interese ascunse. 

Express Sud-Est.ro este un proiect jurnalistic fără apartenență politică, ideologică sau comercială, care nu se finanțează cu fonduri ale statului român și nici cu sume provenite de la partidele politice. Puteți să ne sprijiniți prin donații pentru susținerea jurnalismului independent:

Donează prin Transfer Bancar

CONTURI BANCARE:
IBAN RO34BTRLRONCRT0CE8518001, în lei
IBAN RO78BTRLEURCRT0CE8518001, în euro

Deschise la Banca Transilvania

Doriți să primiți notificări ori de câte ori postăm ceva nou?

9 COMENTARII

  1. Dacă susținea PNL-ul era bine, altfel i-ați scos de la naftalină dosarul, exact ca securiștii. Atâta știți, atâta faceți ! Îmi faceți greață, deontologilor…….

  2. Niste nesimtiti o ataca pe domnisoara aceasta frumoasa!
    Popor de amarati…
    Ne uimește ca face video chat, uitam ca toate asa zisele vedete românești apar in fiecare zi dezbracate, chipurile surprinse de paparazzi, altele ajung prin televiziuni după ce sunt trantite, de diversi , politicienii sunt analfabeti cu diplome de maculatură de tip SNSPA si Academia de Informații, fără scoala sau cultura.
    Păi fata asta, chiar frumoasa, si, Multumesc trollilor si vreunui securist care a publicat pozele, arată superb, sani frumosi, chip si alte alea, …
    Isi castiga existenta cinstit, muuuult mai onest decât politicienii nostri angrenați în mâncat vagoane de cacat în viteză de 30 de ani.
    Bravo ei, daca nu as fi însurat as lua o acasa .

    • Daca domnisoare de astea iti plac nu e de mirare ca ajung la batrinete ca DANCILA.
      SA CONDUCA IN LOC DE O CAMERA WEB; O TARA!
      Esti destept domnule.
      Stai jos 3 pe ziua de azi.
      Ai mintea FESENIZATA.

  3. O „iei” oricum acasa din online, mai Cioflane !!! Asta e grija ta ca e din Psd, nu din Pnl. De ce nu zici ” de la Casa Alba”..mesajul e acelasi pana la urma. Fiti traditionali in familie dar urmariti videochatiste sexy in online, iesiti la proteste fara masti si criticati conducerea ca ei ” e” raul poporului.. ei evident, alt partid decat psd ul vietii voastre..

  4. Draga postaca,
    A vorbit cineva de partide?
    Eu ziceam de trup, sani, etc.
    Habar n am in ce partid e si nici ca mi pasa, oricum toti sunt la fel de idioti.
    Si daca ar veni la putere partidul pesedisto-penelisto-comunisto-nazisto-refegisto-pederast acelasi cacat ar fi.
    Nu am urmarit o pe web ci doar la stiri online.
    Asta nu schimba cu nimic ce am scris : chiar e frumoasa si face ce vrea cu viata ei!
    Si daca as fi liber si as vrea sa o iau acasa cu ce te supara pe dumneata?
    Ar face chat la mine in dormitor (In teorie )si mi ar gati sparanghel (nu ma omor dupa el), treaba mea.
    Si, apropos, exista mai multe concepte de familie?
    Eu stiu unul singur, cel normal si firesc.
    P.S. Observa tonul elegant (sigur , fara cuvantul cacat, mult prea subtil pentru activitatea PSD, PNL, USR, PMP si alte grupari infractionale) caci eu am remarcat tonul dumitale agresiv si bascalia de doi bani nejustificata.

  5. O putoare pesedista care ar face orice pentru bani. Cata vreme s-ar fi multumit cu videochatul, n-ar fi fost decat inca una care isi vinde corpul in mediul virtual pentru labagii dispusi sa plateasca. Cand insa apare in spatiul public, ca propagandista pesedista, merita o muie adevarata de la toti cei carora duplicitatea asta pe bani, le provoaca greata.

  6. Ai perfecta dreptate, sa stea in aia ma-sii la filmulețele ei si sa nu-si bage botul ala mirositor a stiti voi ce in politica.
    NU stie si nu are nici cea mai mica idee de politica, e doar o tirfa proasta si la noi in tara sint prea multe, ca si politica.
    Te salut!

  7. Maxim Respect! Oana Lovin există pentru ca Viermii si Curvele vor colcai intotdeauna in imediata apropiere a Hoiturilor si pentru ca… Trebuie să Existe o Halca de Hoit pentru Fiecare!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Preluarea textelor de pe paginile EXPRESS SUD-EST se realizează în limita maximă de 1000 de semne. În mod obligatoriu, în cazul paginilor web, ÎN LEAD, trebuie indicat și linkul direct către articolul preluat, iar în text, minim încă un hyperlink la sursa primară. Instituțiile de presă care preiau articole sau imagini pentru emisiuni TV sau radio, vor cita sursa, iar edițiile tipărite vor indica sursa și autorul informației. Materialele de pe EXPRESS SUD-EST sunt protejate de Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe, inclusiv de Codul Deontologic al Jurnalistului. Preluarea integrală a materialelor EXPRESS SUD-EST se poate realiza doar în condițiile unui acord prealabil cu redacția.

- A word from our sponsor -

spot_img

News

EXPRESS SUD-EST

Editorial

George Lixandru
GEORGE LIXANDRU

Bolojan și „mănăstiruțele” din PNL

Eram convins că toate reformele începute de Ilie Bolojan atât în PNL, dar şi la locul de muncă din Senat, nu vor fi primite cu aplauze nici măcar în propriul partid. Mă aşteptam însă ca, o perioadă de timp, cârcotelile să aibă loc pe la colţuri, prin birturi conspirative sau prin vreo toaletă frumos mirositoare din Bruxelles. Fiindcă PNL-iştii au mare nevoie de Bolojan, măcar la nivel de imagine, fostul primar al Oradiei scoţându-i pur şi simplu din gunoi, după calamitatea de la alegerile prezidenţiale. Iată, însă că deja o voce s-a ridicat public împotriva lui Bolojan, şi încă pe un ton foarte vehement, ca să nu spun mitocănesc. Mă refer la Silviu Mănăstire, fost secretar general adjunct al PNL...

Dezvăluiri

Răzvan Leu, din Buzău, și țeapa justițiarului Călin Georgescu

Iese la iveală încrengătura din spatele lui Călin Georgescu. Candidatul la Cotroceni, care a raportat „zero costuri" pentru promovare, s-a ales cu plângere penală la DIICOT, pentru înșelăciune. Concret, un om de afaceri din Buzău îi acuză pe Călin Georgescu și pe un apropiat al acestuia, Ionel Rusen, că l-au escrocat cu suma de 1,1 milioane de euro și că banii ar fi fost folosiți pentru a finanța campania electorală a lui Georgescu. Răzvan Leu a depus, la începutul anului,...
spot_img

REPORTAJ

Cislău – osul domnesc...

Ieșim din Buzău și  intrăm în șerpuirea scâncită a câmpiei buzoiene în jurul râului cu același nume. E ca și cum Bărăganul n-ar vrea să se despartă de noi, agățându-se de gâtul bietei ape și sufocând-o într-o ultimă îmbrățișare. Mergem spre Cislău, o comună al cărei nume are o rezonanță stranie. Mașina în care suntem este condusă de nea Gigi, un moldovean stabilit în Buzău și care se apropie bine de 60 de ani. Ca orice șofer care se respectă, nea Gigi este „omul enciclopedie”. Răspunde la întrebări, dar ...

Herghelia Cislău, o comoară națională

Herghelia Cislău, cu o istorie de peste un secol în care a servit armatei, a cunoscut un declin în timpul Primului Război Mondial şi o perioadă de glorie în anii '30 când a devenit centru de formare şi perfecţionare pentru echipa sportivă a României, este locul în care se găseşte armăsarul Pur sânge englez Fronzen Fire, adus din îndepărtata Irlandă de Irina Vlăducă Marghiloman, strănepoata marelui om politic şi 'părinte' al hipismului românesc, Alexandru Marghiloman. Potrivit...

Anchete

Dumitru Mitroiu, fostul primar din Cislău, la un pas de pușcărie. Ce acuzații i se mai aduc

Dumitru Mitroiu, fostul primar din Cislău, a fost trimis în judecată, alături de un consilier PSD al comunei, după ce din fondurile primăriei ar fi fost achitată contravaloarea energiei electrice consumate de o societate economică aparținând consilierului local, în cuantum de peste 66.000 lei. Potrivit Parchetului de pe lângă Tribunalul Buzău, Dumitru Mitroiu și respectivul consilier PSD al comunei Cislău au fost trimiși în judecată pentru infracțiunile de delapidare şi complicitate la delapidare. Dumitru Mitroiu a plătit facturile unui asociat în...

- A word from our sponsor -

spot_img

Nehoiu, orașul cu lacăte pe speranță

Nehoiu, orașul care, înainte de revoluție, era o bijuterie a județului Buzău, trece printr-unul dintre cele mai grele momente ale existenței sale. După ce fabrica de prelucrare a cherestelei Foresta a încăput pe mâinile afaceristului sirian Omar Hayssam, sub oblăduirea prefectului Ion Vasile și a primarului Alexandru Corcodel, orașul s-a prăbușit, scăderea iremediabilă a nivelului de trai aducând sărăcie, șomaj şi lipsa oricărei perspective pentru localnici. Altfel, localitatea în care trăiesc în jur de 14.000 de suflete se află...