Afirmații surpriză din partea unui jurnalist din Trustul Intact după izbucnirea scandalului din PSD, dintre Liviu Dragnea și Gabriela Firea. „Adevăratul Stat Paralel e gruparea Dragnea”, scrie șefa secției politic de la Antena 3 pe pagina sa de Facebook!
Șefa Secției politic de la Antena 3, Adriana Duțulescu, a lansat acuzații dure la adresa lui Darius Vâlcov și a lui Dragnea, după ce consilierul premierului a publicate datele medicale ale unui protestatar. Jurnalista afirmă că gruparea Dragnea primește de la persoane și/sau instituții documente compromițătoare despre cei care le opun rezistentă și documente secret de stat, iar acesta este „Adevăratul Stat Paralel”.
Citește și: Guvernul Dăncilă interzice construcția de hidrocentrale
„Normal că Vâlcov nu își dă demisia și normal că nimeni din PSD nu va avea curajul să ceara demisia lui Vâlcov, pentru ca este cel mai bun prieten al lui Dragnea, practic locuiesc împreună și conduc împreună Guvernul în care doamna Dăncilă face doar figurație comică.
Citește și: Președintele ALDE Brăila, senatorul MIHAI RUSE a fost trimis în judecată pentru abuz în serviciu, conflict de interese şi fals intelectual
Există însă o problemă mai mare decât demisia lui Vâlcov. Faptul că gruparea Dragnea primește de la persoane și/sau instituții documente compromițătoare despre cei care le opun rezistență. Și că primește și documente secret de stat. Și că nu are nicio jenă în a le folosi pentru a-și ataca adversarii sau pentru a-i intimida pe cei care ar avea de gând să-i conteste puterea absolută. Adevăratul Stat Paralel”, a scris Adriana Duțulescu pe pagina sa de Facebook.